Sündmused
Võta ühendust
Lahtiolekuajad
 Tabasalu raamatukogus on avatud näitus "Kiilassilm ja palvetaja"!

Tiit Härm. Esitantsija

Tiit Härm (s 1946) oli aastatel 1966–1990 Estonia teatri esitantsija, kes lõi rohkelt silmapaistvaid klassikalisi ja moderntantsurolle. Ta oli briljantse tehnikaga, laia diapasooniga karismaatiline tantsija, kes oli võimeline kehastama ühtmoodi veenvalt nii romantilisi ja ülimalt traagilisi kui ka koomilisi rolle. Härmi osatäitmised lavastustes „Daphnis ja Chloë“, „Joanna tentata“, „Võlumandariin“, „Prometheus“, „Antonius ja Kleopatra“, „Stepan Razin“, „Romeo ja Julia“ olid epohhiloovad.

Ballettmeister Mai Murdmaa suutis anda väga andekale tantsijale väärilist tööd, nende koostöös sündinud lavastused tõstsid säravaks Tiit Härmi tantsija- ja näitlejavõimed. Ta oli interpreet, kes suutis tunnetada ja edasi anda ballettmeistri mistahes kavatsusi, tavatut tantsu ja liikumisi. Härm oli Estonia publiku vaieldamatu lemmik.

Tiit Härm on olnud Euroopas tunnustatud ballettmeister ja õppejõud. Ta on töötanud Milano La Scalas, Teatro dell´Opera di Romas, Inglise Rahvusballetis, Šoti Rahvusballetis ballettmeistri, repetiitori ja koreograafina. Ta tegutses koreograafina juba lavaesinemise aegadel, luues koreograafia Massenet’ „Grand pas’le“, Eugen Kapi „Kalevipojale“, Edison Denissovi „Pihtimusele“.