Loeme kuut piltidega lasteraamatut: Kristiina Kassi „Kuninganna Karoliina prillid“ (Eesti), Jaanus Vaiksoo „Jõulutaadi ootel“ (Eesti), Kadri Kiho „Auklik päev“ (Eesti), Davide Calì „Kes on süüdi?“ (Itaalia), Olja Savičević Ivančevići „Minu sõber Karvakera“ (Horvaatia) ja Tomi Kontio „Koer nimega Kass kohtab kassi“ (Soome).
Meie Väike Raamatukogu
18. oktoober 2023 kuni 13. juuni 2024Tabasalu ja Harku raamatukogus
Meie Väike Raamatukogu on mõeldud 1.–2. klassi õpilastele, kuid kaasa võivad lüüa ka koolieelikud. Lugemisprojekti tegevustega soovitame rikastada emakeele-, kunsti-, töö- või loodusõpetuse tunde, samuti võib nendega sisustada klassiõhtut.
Lugemine on vajalik ja kasulik: selle kaudu õpime tundma iseenda ja teiste emotsioone ning arendame väljendusoskust, mälu ja mõtlemist. Õpilased, kes loevad päevas 30 minutit, saavutavad märgatavalt paremaid õpitulemusi kui need, kes ei loe. Sellest hoolimata on tänapäeval järjest keerulisem lapsi raamatute juurde meelitada. Meie Väike Raamatukogu pakub välja igat masti tegevusi, et lugemist põnevaks muuta.
Kõik lugemisprojektis kaasa löövad lapsed ja
õpetajad saavad ka tegelusvihiku, mis pakub välja
hulga arutlusteemasid ja ideid põnevateks, raamatuga seotud tegevusteks.
Iga raamatuga kaasneb auhinnamäng!