Sündmused
Võta ühendust
Lahtiolekuajad
Kolmapäeval, 22. mail Tabasalu raamatukogus
kl 17 Sven Mikseri vestlusõhtu!


Kolimise tõttu on Vääna raamatukogu lugejatele suletud 14.05-24.05.2024!

LOOD PAJULINNU LASTEAIAST

Kristel Lind

Pajulinnu lasteaia lood on päriselt sündinud. Mitte küll Pajulinnu lasteaias, sest see on välja mõeldud, aga ühes sarnases lasteaias, mis asub samuti metsatuka sees, kus lastel on suur hoov ja võimalus oma fantaasial lennata lasta. „Sellises lasteaias käis ka üks minu tütardest, tuues juttudena koju kaasa nii naljakad ja lõbusad lood kui ka päevamured ja äpardumised,“ ütleb raamatu autor, kolme lapse ema. „Ma panin need lood kirja selleks, et aidata ka teistel lapsel oma lasteaiaeluga rõõmsalt alustada. Kuna algus võib olla raske, aitavad lühikesed lõbusad lood paremini sisse elada.“

Raamatu 26 lühilugu kirjeldavad, mida põnevat lasteaias ühes aastaringis võib toimuda. Tegelased õpivad liiklema, möllavad nii lumes kui plärtsivad porilompides, kutsuvad isad ja vanaisad külla, õpivad uisutama ja laval esinema ning teevad lõbusaid vempusidki. Juhtub kõike – saab nalja, aga vahel läheb mõni asi ka untsu.

Jutukesed sobivad juba päris pisikestele. Koos pilte vaadates ja tekste ette lugedes saab lapsevanem selgitada, mis on lasteaed ja mida lõbusat seal tehakse. Kuuldud teksti põhjal võib koos arutada, kes mida pildil teeb. Suuremad ja osavamad saavad ka lugemist harjutada, näiteks laste nimesid kokku veerides. Ja kes on juba eriti tubli, võib proovida ka teksti lugeda.