Sündmused
Võta ühendust
Lahtiolekuajad
Vääna raamatukogu on suletud kuni 15. augustini!

Tabasalu raamatukogu on suvepuhkusel 8.07-11.08.

Karjäär ja perekond

Claudia Goldin, Claudia Goldin


Toetudes aastakümnete pikkusele murrangulisele uurimistööle, annab Nobeli majanduspreemia laureaat Claudia Goldin värske ja põhjaliku ülevaate kõrgharidusega naiste mitmekesistest kogemustest töö ja pereelu ühitamisel 1900. aastatest tänapäevani. Sajand tagasi oli loomulik, et kõrgharidusega naine pidi valima karjääri ja perekonna vahel. Tänapäeval on naissoost kõrgkoolilõpetajaid rohkem kui kunagi varem, kuid väljakutsed püsivad nii tööl kui ka kodus.

Claudia Goldini raamat aitab paremini mõista naiste edasijõudmist tööturul ja palgalõhe põhjusi. Autor selgitab, miks peame tegema põhimõttelisi muudatusi oma tööviisis ja kuidas väärtustama hooldamist, kui tahame kunagi saavutada tegeliku soolise võrdõiguslikkuse ja paaride võrdsuse.

„Karjäär ja perekond“ on saanud ohtralt tunnustust. Teiste seas on selle nimetanud oma aasta raamatuks The Economist ja aasta parimaks poliitikaraamatuks The Wall Street Journal.

Harvardi ülikooli majandusprofessor Claudia Goldin on Rootsi keskpanga poolt Alfred Nobeli mälestuseks väljaantava majandusteaduste auhinna 2023. aasta laureaat. Ta on kolmas naine, kes on pälvinud Nobeli majanduspreemia ja samas esimene naine, kes on saanud selle auhinna ainuisikuliselt.