Sündmused
Võta ühendust
Lahtiolekuajad
Sügis on hea aeg lugemiseks.
Tule raamatukokku!
Käesoleva aasta teema on Põhjala maailmas. Põhjala kirjanduse nädal kutsub lapsi, noori ja täiskasvanuid mõtlema selle üle, mida tähendab olla maailmakodanik ja kuidas leida oma koht maailmas. Rännukihk on viinud põhjamaalasi loendamatutesse kohtadesse kõikjal maailmas — jälgi Põhjala kultuuripärandist leiame nii ammusest viikingite ajast kui ka tänapäeva migratsioonilainest põhjustatud liikumistest. Käesolevaks aastaks valitud raamatud pulbitsevad elust ja küsivad suuri küsimusi elust ja surmast, privileegidest, õigustest ja kohustustest selles maailmas.

Hommikuhämarus

Hommikuhämarus on mõeldud lastele ja noortele. Ettelugemine algab 9. novembri hommikul kell 10.00. 

Noorimatele mõeldud ettelugemine, hommikuhämarus, on eelmise aasta Põhjamaade Nõukogu laste- ja noortekirjanduse auhinna võitja Kristin Roskifte (Norra) raamat „Kõik on olulised”.

Noored saavad kaasa seigelda Jakob Wegeliuse (Rootsi) raamatus „Mõistatuslik mõrvalugu”. Raamat võitis Põhjamaade Nõukogu laste- ja noortekirjanduse auhinna aastal 2015 ja on järg raamatule „Legend Sally Jonesist”.

Õhtuhämarus

Täiskasvanutele mõeldud õhtuhämarus algab 9. novembri õhtul kell 17.00.

Täiskasvanutele mõeldud õhtuhämaruse ajal loetakse ette lõik islandi kirjaniku Auður Ava Ólafsdóttir raamatust „Vaikusehotell”. Raamat võitis Põhjamaade Nõukogu auhinna aastal 2018 ja räägib sellest, kuidas meie sisemaailm võib kokku kukkuda, et seejärel taas tuhast tõusta.


Ürituse leht