Sündmused
Võta ühendust
Lahtiolekuajad
Vääna raamatukogu on suletud kuni 15. augustini!

Tabasalu raamatukogu on suvepuhkusel 8.07-11.08.

Tähistame liikumisaasta algust

TEATED

Kommenteeri
Liikumisaasta 2023 kutsub eestlasi rohkem ja regulaarsemalt liikuma, tutvustades aasta vältel erinevaid liikumisharrastuse viise ja pakkudes kõigile jõukohaseid võimalusi liikumiseks üle Eesti.

Kultuuriministeeriumi tellimusel ning Ühenduse Sport Kõigile koordineerimisel 2021. aastal läbi viidud uuringu kohaselt on kehaliselt piisavalt aktiivsed vaid umbes 40% täiskasvanutest ning 25% lastest.

Liikumisaasta eesmärk on inspireerida Eesti inimesi leidmaks tee regulaarse liikumisharjumuse juurde ning olla seeläbi tervemad ja õnnelikumad. Aasta jooksul tutvustatakse iga kuu lihtsaid ja kõigile kättesaadavaid võimalusi füüsilise aktiivsuse hoidmiseks. Koostöös erinevate partneritega pakutakse üle Eesti põnevaid võimalusi proovida kätt erinevates treeningutes ja liikumisviisides alates tasuta suusatundidest kuni välijõusaalide kasutamise juhendamiseni.

Liikumisaasta eestvedaja on Liikumisharrastuse kompetentsikeskus, liikuma ärgitavaid tegevusi ja üritusi viiakse ellu koostöös maakondlike spordiliitude, kohalike omavalitsuste, avaliku sektori, mittetulundus- ja erasektori organisatsioonide, spordiürituste korraldajate ning kultuuri- ja haridusasutustega.

Jaanuaris on liikumisaasta fookuses talverõõmude nautimine ja suusatamine. Eesti Suusaliidu, Eesti Terviserajad SA ja Liikumisharrastuse kompetentsikeskuse koostöös annavad Eesti parimad suusatreenerid alates 15. jaanuarist 100 tasuta suusatundi lastele, noortele ja täiskasvanutele üle Eesti. Suusatunde pakutakse nii algajatele kui ka edasijõudnud suusasõpradele.

Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) soovituste järgi peaksid täiskasvanud tervise hoidmise nimel liikuma vähemalt 150-300 minutit nädalas mõõduka intensiivsusega või vähemalt 75-150 minutit nädalas tugeva intensiivsusega. Lisaks soovitatakse teha kaks korda nädalas lihaseid tugevdavaid harjutusi ning eelkõige vähendama istudes veedetud aega. Lastele ja noortele soovitab WHO liikuda vähemalt 60 minutit iga päev mõõduka kuni tugeva aktiivsusega. Täiendavalt tuleks teha vähemalt kolmel päeval nädalas tugeva intensiivsusega tegevusi, lihaseid ja luid tugevdavaid harjutusi ning vähem istuda.

Liikumisaasta tegevustega on oodatud jooksvalt liituma kõik, kes soovivad anda oma panuse Eesti inimeste regulaarse liikumisharjumuse kujundamisse.

Originaal artikkel: https://liikumisaasta.ee/liikumisaasta-2023-kutsub-eestimaalasi-rohkem-ja-regulaarsemalt-liikuma/

Lisa kommentaar

Email again: