Sündmused
Võta ühendust
Lahtiolekuajad
Vääna raamatukogu on suletud kuni 15. augustini!

Tabasalu raamatukogu on suvepuhkusel 8.07-11.08.

Raamatukogupäevad „Kohtume raamatukogus!“

TEATED

Kommenteeri
„Kohtume raamatukogus!“  on olnud juba pikka aega igal aastal 20.–30. oktoobrini toimuvate üleriigiliste raamatukogupäevade tunnuslause. Ühiskonnas toimuva valguses on põhjust seda uuesti ja sügavamalt lahti mõtestada. 

Viimaste aastate kriisid ja Ukrainas alanud sõda on halastamatult nähtavale toonud selle, kui palju on meie ümber „mullistusi“. Elame erinevates infoväljades, kultuuri-, väärtus- ja tähendusruumides. Intensiivistunud on infosõda. Paljudes piirkondades, kus seni lõimimisteemadega vähe kogemusi, seistakse nüüd olulise küsimuse ees, kuidas kaasata sinna saabunud Ukraina sõjapõgenikke paremini kogukonda ja Eesti kultuuriruumi. Mida saaksime omalt poolt teha, et aidata? 

Raamatukogud on turvalised ja mugavad paigad, mis on avatud igaühele sõltumata majanduslikust olukorrast, kultuurilisest taustast või mistahes muust tunnusest. Raamatukogud tagavad kõigile ligipääsu infole ning õpetavad selles orienteeruma. Raamatukogud on ühed parimad võimalikud paigad, kuhu erinevad inimesed kokku kutsuda ning seeläbi kogukondade ja laiemalt ühiskonna sidusust suurendada. Just see võiks olla tunnuslause „Kohtume raamatukogus!“ sügavam mõte ja sisu. 

Nädala ajakava:
20. oktoobril toimub üleriigiline raamatukogupäevade avapäeva Märjamaa Rahvamajas. Avapäeva ettekanded keskenduvad raamatukogule lõimijana, infopädevuste omandamisele, arutelukultuuri edendamisele jm. Kava on ERÜ kodulehel SIIN.  

23. oktoobril on põhjust tähistada eesti raamatu päeva, tänavu juba 21. korda. 

25. oktoober on raamatukogupäevade raames infokirjaoskuse päev 

27. oktoobril on raamatukogudesse oodatud tuntud inimesed. 

27. oktoobril toimub Tartus   XV teadus- ja erialaraamatukogude päev

28. oktoobril toimub Toilas XXII maaraamatukoguhoidja päev 

Kohtumiseni raamatukogus!


Lisa kommentaar

Email again: