Sündmused
Võta ühendust
Lahtiolekuajad
Jaanipäevaaegsed lahtiolekuajad:
Vääna raamatukogu
Laupäeval, 22.06
kl 9-12
Harku ramatukogu: Laupäeval, 22.06
kl 9-11
Esmaspäeval,
24. juunil on raamatukogud suletud

4. juulil kell 16 toimub Tabasalu raamatukogus
VIIMANE Allan Selini jututuba!
8. juulini on Tabasalu raamatukogus avatud Allan Selini putukakollektsiooni näitus „Kiilassilm ja palvetaja“.
Kommenteeri

Kolmapäeval, 12. jaanuaril avatakse üle-eestiline raamatukogude teema-aasta. Toimub ettelugemine möödunud aastal enim laenutatud Eesti autorite teostest, milleks on Mudlumi “Mitte ainult minu tädi Ellen” ja Piret Raua „Tobias ja teine b“. Katekendit raamatutest loetakse ette ühel ja samal ajal raamatukogudes üle terve Eesti.

Harku valla Raamatukogud avavad raamatukogude teema-aasta videoklipiga, kus Mudlumi raamatu katkendit loeb Tiina Tauraite. Ettelugemised publikule toimuvad Vääna ja Harku raamatukogudes. Vääna raamatukogus loetakse ette mõisakooli õpilastele katkend Piret Raua ja Harku raamatukogus Mudlumi raamatust. Rääkides arvudest, siis Mudlumi teost laenutati 2021. aastal kokku 3571 korda ning Piret Raua lasteraamatut 4335 korda.

Raamatukogude teema-aasta toob fookusesse raamatukogud, mis võimaldab näidata raamatukogusid avaramalt kui pelgalt raamatute laenutamispunkte. Aasta jooksul on neli alateemat: raamatukogu kui kirjandus- ja kultuurikeskus, kui kogukonnakeskus, raamatukogu ratastel ja tuleviku raamatukogu. Viimane võiks tuua meile silmade ette põhjanaabrite raamatukogu Oodi, kus on põimunud kirjandus- ja kultuuri- ning kogukonnakeskuse idee.

Raamatukogude aastal toimub hulgaliselt sündmusi nii üle-eestiliselt kui Harku valla Raamatukogudes. Tulemas on põnevaid kohtumisi, näitusi ja töötubasid. Jälgige meid kodulehel ja teistes online-kanalites!

Harku valla Raamatukogud 

www.raamatukogudeaasta.ee

Lisa kommentaar

Email again: